Pridať nový príspevok  
Zobraziť   príspevkov na stranu   

Lamahe
08. 10. 2014 14:24

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [2][1] RE: RE: RE: RE: Bolt Thrower?

Z druhého výkladu si vyberám Novembers Doom.

Skvelá voľba od pána v čiernom! Ako bonus prikladáme aj jogurtovač a sadu kefovačov!

Ďuro Č.
07. 10. 2014 19:17

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [3][2] RE: RE: RE: Bolt Thrower?

Z druhého výkladu si vyberám Novembers Doom.

Lamahe
07. 10. 2014 10:52

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [8][3] RE: RE: Bolt Thrower?

Fenrisi, ďakujem za priehrštie odporúčaní, pod pozitívne hodnotenie Fallujah a Insomnium sa podpisujem. Minimálne Abigor ešte musím skúsiť, znie to veľmi zaujímavo.

Za seba ešte v stručnosti odporučím maltských BDM mäsiarov Abysmal Torment, ktrorí v ich krásnom jarnom albume Cultivate the Apostate prinášajú tradičnú nádielku kvalitnej ohavnosti. V ohavnosti povolíme, ale v nasadení nie, lebo pankáči sa môžu poriadne vyšialiť na crustovo grindovej novinke Blissfucker od Trap Them. Tanečné zranenie zaručené – či už v klubových, alebo domácich podmienkach.

To boli žánrovo okrajovejšie (ale o to zaujímavejšie) veci – teraz poďme do vôd tradičného old-school deathu, máme tu dve skvelé novinky. S prvou sa nám vo svelej forme prihovárajú holandskí titani Sinister, ktorí sa podľa mňa kvalitou vrátili niekam do polovice silných rokov deväťdesiatych (aj keď na Hate nedosiahli). Druhú nám prinášajú ďalší giganti, tentokrát z Kalifornie. Pánov z Autopsy začalo hranie evidentne znova napĺňať, lebo po roku nám ponúkajú ďalší album Tourniquets, Hacksaws and Graves (v roku 2011 prelomili 16-ročné mlčanie a odvtedy tu máme už tretí parádny zásek). Ich stredno-tempé valivé poňatie deathu je extrémne chytľavé a môžem ho točiť dokola.

Z blackových vôd ma jednoznačne potešil album Esoteric Warfare od satanášov Mayhem, podľa mňa ich najlepšia vec od neslávne známeho De Mysteriis… V porovnaní s predchádzajúcim Ordo Ad Chao, ktorý sa u mňa vôbec neujal, ide o podstatne prístupnejšiu nahrávku, napriek tomu inšpiratívne komplexnú, s asfaltovo-hustou atmosférou. Teloch evidentne priniesol potrebnú inšpiráciu a Blasphemerov odchod neznamenal žiadnu katastrofu.

Ohľadom kľudnejších vôd sme už spomenuli skvelých Insomnium, ale Opeth tiež nesklamali a točia to ďalej zaujímavým spôsobom, smerom na 70-te progresívno-rockové roky. A keď chcem príjemný podmaz na stretnutí viacerých ľudí s rôznou hudobnou orientáciou, určite sa nikto nebude sťažovať na novinku od Anathemy (teším sa na ich koncert v októbri, referencie na ich aktuálne koncerty sú vskutku tou najlepšou pozvánkou). A keď sme spomalili, nezabudnime aj na výkyv doomovým smerom, Novembers Doom však prinášajú o niečo menej depresívnu a o poznanie živšiu nahrávku ako tomu bolo zvykom v posledných rokoch, ale stále príjemne dúmavú.

Toť môj poslucháčsky denník za posledných pár mesiacov ;) V blízkej dobe plánujem okoštovať novinky od BDM mastičov Beneath (IS), old-school blackerov Enthroned a super-grupy Killer Be Killed, čo je údajne za dlhé roky najkvalitnejší projekt na ktorom sa podieľa Max Cavalera.

Fenris 13
02. 10. 2014 12:01

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [6][4] RE: Vyberte si stranu

Čo poviete? Ako píše autor, už len popkorn do ruky a čakať na Kerryho odpoveď :-) http://www.metalinjection.net/…-a-douchebag

Popcorn, colu, JD a můžeme jet :-) Člověk by řekl, že staříci už budou mít rozum…

Fenris 13
02. 10. 2014 12:00

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [7][5] RE: RE: RE: Bolt Thrower?

Abigor – no tak neviem, zatiaľ som vypočul tretinu dosky. Je to fajnové, ale vyhlasovať že to valcuje Behemoth s ich parádnym The Satanist, je predsa len „trošku“ prehnané :)

No tak každému sedne něco jiného (pochopitelně můj názor je ten správný), že :-) Satanist je výtečná nahrávka, o tom žádná. Už začátek Blow Your Trumpets, Gabriel má sílu bourat zdi kostelů a mešit. Jen mi tam trošku chybí taková hitovka, jako byl Chant For Ezkaton 2000 e.v., to je kousek, který můžu točit dokola až do zblbnutí. Ale na rozdíl od Behemoth je Abigor totální underground a mně ta „zatuchlost“ tentokrát sedla víc. Samozřejmě, nejlepší jsou chlapci ze Satyricon :-)

Regis
02. 10. 2014 09:47

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [6] Vyberte si stranu

Čo poviete? Ako píše autor, už len popkorn do ruky a čakať na Kerryho odpoveď :-) http://www.metalinjection.net/…-a-douchebag

Regis
02. 10. 2014 09:46

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [8][7] RE: RE: Bolt Thrower?

Abigor – no tak neviem, zatiaľ som vypočul tretinu dosky. Je to fajnové, ale vyhlasovať že to valcuje Behemoth s ich parádnym The Satanist, je predsa len „trošku“ prehnané :)

Fenris 13
01. 10. 2014 10:42

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [9][8] RE: Bolt Thrower?

Žel, nebyl :-( Jsem (příjemně) vytížen rodinou, takže jsem veškeré koníčky převedl na ty, které lze provozovat doma či cestou do práce. Takže ráno v autobusu Ipod, odpoledne v autobuse Kindl. A večer, když zaženeme děti do postele tak Dr. Who nebo dýmka :-) A sním o tom, že až budou děcka starší a více bezúdržbová, budu se moci vrátit k warhammerovským figurkám :-)

Utěšuje mně, že jsem už Bolt Thrower viděl – a to se prostě nezapomíná. Alespoň jsem si pustil svou oblíbenou dvojici skladeb, které na sebe navazují závěrečným a úvodním rifem, tedy Cenotaph a Where Next To Conquer (hymna!!!).

No a jelikož je to dlouho, co jsme sem něco napsali (fb curse), tak tu je pár věcí které teď točím ve sluchátkách a považuji je za hodné doporučení. Možná se budu trochu opakovat :-)

ALESTORM – kolik poslechů? 20? 30? Pro mě jednoznačně deska roku, která neskutečně baví. Nej skladby jsou pijácká halekačka Drink, epická 1741 ( The Battle of Cartagena), výtečný cover Hangover a monumentální titulka Sunset On The Golden Age. Proti původnímu dojmu je to opravdu monstrózní pecka s, na Alestorm netypickým, textem, jehož některé pasáže bych čekal třeba u takových The Ocean.

AVATAR – moderní metal ze Švédska, na jejichž novince Hail The Apocalypse se potkává nu-metal a melodickým deathem, tady je slyšet inspirace Kingem Diamondem, tady zase cirkus ála Diablo Swing Orchestra. Nejoblíbenější skladby jsou psycho nářez Murderer a pouťovka The Puppet Show. Velmi, velmi dobré.

ABIGOR – Leytmotif Luzifer. Nejlepší black roku 2014? Temné, syrové, věrohodné, mrazivé, prostě černota jak má být. Tahle před veřejností se skrývající sebranka válcuje všechny Behemothy, Watainy či Dark Fortressy. Třešinkou na dortu je Silenius, který se vrátil k mikrofonu a na chvíli tak nechal stranou své dítko Summoning.

AETERNAM – Moongod. Tohle je sice kousek z roku 2012, ale nějak mi tehdy utekl. Už debut byl výtečný a musel potěšit všechny příznivce Nile či Ex Deo a „novinka“ je stejně zdařilá. Pecky jako Moongod, Invading Jerusalem, Xibalba či Hubal, Profaner of Light musí zahřát u srdce každého milovníka melodičtějšího deathu okořeněného starověkem.

FALLUJAH – The Flesh Prevails. Technický death metal prvotřídní kvality. Instrumentálka Allure je prostě úžasná.

INSOMNIUM – novinka finských melancholiků se vskutku povedla, proti předchůdci opět přibylo nádherných melodických linek.

ONSLAUGHT – VI. I rok po vydání tahle thrashová pecka prostě zabíjí. Takhle to má vypadat. Nejčastěji si pouštím střednětempou hymnu Children Of The Sand

TANKARD – nikdy jsem tyhle německé pivaře nesledoval, ale novinku R.I.B. jsem si z nějakého důvodu pořídil a je to výtečné, opravdu výtečné. Skvělý melodický thrash s vtipnými texty – viz. titulní skladba, to je přesně to co člověku zvedne náladu když je potřeba.

CRIMSON SHADOWS – power/speed s growlingem. Pořád mně to nepustilo :-)

Tož, nějaké jiné tipy?

Lamahe
30. 09. 2014 12:38

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
 [9] Bolt Thrower?

Fenrisi, tak mi napadlo, nebol si v Roxy?

Sancty
27. 08. 2014 15:16

Odpoveď
Odpoveď s citáciou
Reakcia na [][10] RE: RE: CRIMSON SHADOWS

Fenrisi, predbehol si ma. Ale hej, v aute mi to celkom dosť často fičí (nech myslíte čokoľvek :D ).