Napísal(a) si si svojho Rogana?

Tak ťa isto zaujíma, kedy vyhlásime výsledky! :)

Grafika1

Do literárnej súťaže Napíš si svojho Rogana, v ktorej čitatelia Černokňažníka a nového cyklu Čierny Rogan dostali príležitosť vytvoriť vlastné príbehy o Roganovi a Goryvladovi, došlo celkovo 32 príspevkov. Z toho jedna poviedka nespĺňala kritériá, pretože sa neodohrávala v danom svete – napriek tomu 10-ročnej Veronike Tomkovej, ktorá si príbeh Vlky v magickom lese aj sama ilustrovala, držíme palce v ďalšej tvorbe. Kamil Bernášek poslal báseň Bitva na Kančí hoře, takže celkovo tu máme 30 súťažných poviedok a jeden kusisko hrdinskej poézie. Prvou poviedkou, ktorá na mail rogan@rogan.sk dorazila, bola Noční můra Jiřího Svobodu. Naopak, poslednou je Klietka Martina Hatalu – prišla 30. júna o 23:43, teda štvrťhodinku pred uzávierkou. Dvaja autori, Ján Ábel a Richard Bača, sa pochlapili, a poslali po dve poviedky. Naopak, jedna poviedka je od autorskej dvojice, konkrétne Člověk člověku vlkem od Jana a Radima Červenkových. Z tridsiatich textov iba štyri napísali ženy, zvyšok je chlapská jazda (haló, baby!). Dvadsaťtri poviedok je v slovenčine, sedem v češtine (haló, bratia!). Tak, a tu je abecedný zoznam príspevkov (pokiaľ ste náhodou poslali poviedku a v zozname nie ste, ozvite sa na vyššie uvedený mail):

Ján Halivrvnna Ábel: Veľká hra
Ján Halivrvnna Ábel: Prekvapenie pod Canburgom
Daniel Ogneslav Antoni: Vohľady
Richard Bača: Ako chutia mŕtvi
Richard Bača: Keď sa ochladí
Zdenko Belko: Oblečení v medvedej koži
Kamil Bernášek: Bitva na Kančí hoře
Ján Bodzan: Tam, kde vládne noc
Ján Bogner: Pohrebisko
Jan & Radim Červenka: Člověk člověku vlkem
Jana Čižmárová: Radava
Radek Doležel: Poslední útočiště
Milan Fecske: Kraj temných smrečín
Adam Fiala: Jeden obyčejný den U kulhavého koně
Mira Foffová: Semeno zasaď hlboko do hliny
Tomáš Gerbery: Roganarok
Martin Hatala: Klietka
Andrej Jáchim: Krkavčia matka
Andrej Kuchár: Vzhliadol
Anna Lazorová: Pod tým dubom zeleným
Erik Milec: Úsvit zatemnenia mysle
Otakar Nechvátal: Pokud má smrt hlas
Miroslav Sendlai: List Stromu večného
Martin Stručovský: Za humny je les
Jiří Svoboda: Noční můra
Anna Švecová: Zmysel boja
Matej Vojtko: Zostane to v rodine
Rastislav Weber: Krvavá voľba
Richard Zamec: Zatratení
Ivan Zich: Vražda pod Dowinou
Ondrej Zimen: Svorka útočí

Tak, a teraz to najdôležitejšie: kedy a kde vyhlásime výsledky? Stane sa to na trojpodujatí Istrocon / Parcon / Comics Salón, ktoré sa uskutoční v Istropolise v Bratislave 21. – 23. septembra 2012. Našej súťaži, ako aj krsteniu kníh Čas hrdinov (antológia slovenskej fantasy) a Čierny Rogan: Zlato Arkony 1 sa budeme venovať v sobotu 22. 9. v čase od 13.00 do 15.00. Samozrejme, víťaz súťaže sa o svojom postupe dozvie o čosi skôr, pretože kniha Zlato Arkony 1 už bude obsahovať najlepšiu poviedku zo súťaže. Na podujatí však oznámime aj ďalších postupujúcich, s ktorých textami budeme ďalej pracovať – stále je otvorená možnosť publikovania v magazíne Pevnost, v elektronickom časopise Jupiter alebo dokonca v černokňažníckej poviedkovej zbierke. Podrobnosti sa dozviete priamo na akcii, alebo budete krátko nato informovaní mailom. Prítomní účastníci súťaže taktiež môžu požiadať porotcov (Ďuro Červenák, Andrea Harmanová za vydavateľstvo Artis Omnis a Robert Pilch za vydavateľstvo Brokilon) o krátke zhodnotenie svojich poviedok.

Tešíme sa na vás v septembri… a v druhom kole súťaže, ktorého uzávierka bude 31. 12. 2012 a jeho víťazná poviedka bude uverejnená v knihe Čierny Rogan: Zlato Arkony 2.