K tejto časti stránky existuje ešte pár podsekcií:

A na rok 2011 pre vás pripravujem...

...kopu čítania. Verme, že dobrého. ;-)
A na rok 2011 pre vás pripravujem...

Vezmime to chronologicky. Zrejme už na jar (alebo koncom zimy?) sa na pultoch kníhkupectiev objaví české vydanie nového prepracovaného Černokňažníka od vydavateľstva Wales. Séria má nový preklad v podaní osvedčeného Roberta Pilcha a vyjde s totožnou obálkou ako nedávne slovenské vydanie. Rozdiel oproti slovenskej verzii bude jeden jediný – české vydanie vyjde v paperbacku rozmerov Bivoja či Sekery z bronzu. Je to strategické rozhodnutie, ktoré bližšie vysvetlíme v blízkej budúcnosti ;-). Začneme Vládcom vlkov, preklad Radhostovho meča je tiež už hotový a momentálne sa prekladá Krvavý oheň. Nie je vylúčené, že v priebehu tohto roka vyjde v češtine celá trilógia. Poďme ďalej:

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Aprílové aktuality s Báthorym, kameňom, krvou a rozhlasom

Čo nové v mojich lúhoch a hákoch? :-)
Aprílové aktuality s Báthorym, kameňom, krvou a rozhlasom

Po vianočnom masakri s českým vydaním Strážcov Varadína a slovenským Černokňažníkom: Vládcom vlkov si bolo treba trochu vyfúknuť. Medzitým sa však samozrejme nezastavil život ani rozum. Dajme si malý súhrn toho, čo pre vás chystám a kedy sa toho dočkáte. Predovšetkým sa blížia dve nové knihy. Lepšie povedané – staronové…

Pokračovanie článku / Diskusia ()

BOHATIER 3: BIELA VEŽA ZNOVU V PREDAJI!

Konečne po mnohých rokoch dotlač / dotisk ;-)
BOHATIER 3: BIELA VEŽA ZNOVU V PREDAJI!

Už ani neviem, čo dodať. Dávno vypredaná tretia časť bohatierskeho cyklu bude od budúceho týždňa (po 10. 12. 2012) opäť v kníhkupectvách, snáď aj v slovenskom Brlohu. Má trochu vyššiu cenu ako pôvodne, ale časy sa zmenili, tlač je drahšia, kniha tučná, autor nenažratý… ;). Kupujte, ktovie, dokedy bude na trhu! Možnosť objednať si už teraz priamo od vydavateľstva Wales tu: http://juraj-cervenak.wales.cz/

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Conan je opäť neľútostný

Vyšla nová verzia Conana nelítostného
Conan je opäť neľútostný

Vydavateľstvo Brokilon dáva na známosť: „Na pultech knihkupectví už přistál staronový román Juraje Červenáka Conan nelítostný, upravené a přepracované vydání knihy, která poprvé vyšla před devíti lety. Fanoušci svalnatého Cimmeřana i slovenského barda mají tedy příležitost doplnit si knihovničku o dnes již nesehnatelný titul. Kniha je vydána pod Jurajovým vlastním jménem a pyšní se vynikající obálkou Miša Ivana.“ Amen. ;-)

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Epický krst Zlata Arkony 2 na SlavCone

Už je to tu!
Epický krst Zlata Arkony 2 na SlavCone

V sobotu 27. apríla na festivale SlavCon privítame medzi nami Zlato Arkony 2! K dispozícii bude slovenské i české vydanie. Krst sa uskutoční v bratislavskej Iuvente o 13:30. Okrem samotného mäsitého krstu vyhlásime aj výsledky druhého kola literárnej súťaže Napíš si svojho Rogana. Samozrejme, bude nasledovať autogramiáda. Od 17:30 bude prebiehať beseda so slovenskými autormi fantastiky. Príďte, SlavCon je každý rok lepší a zábavnejší, tentoraz to určite nebude inak! Bližšie informácie: http://slavcon.sk/

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Fantasy-metalový pondelok v Prešporku! ;-)

Zahrievacie kolo pred festivalom SlavCon
Fantasy-metalový pondelok v Prešporku! ;-)

Bratia v pohansko-metalovej viere! (aj tí ostatní) Zajtra, teda 22. apríla 2013, navštívim našu drahú stolicu :). Môžete byť pri tom. Osobne alebo (d)uchom. Program je nasledovný:

  • Od 19:00 budeme okupovať hostinec Čierny Pes, kde sa môžete zastaviť na kus reči alebo si dať podpísať knihu.
  • Od 22:00 budeme spolu s Mišom Ivanom a moderátorom Rudi Rusom v relácii Headbanger_FM na Rádiu FM viesť reči o fantasy, písaní, maľovaní, muzike a blížiacom sa festivale SlavCon, kde sa bude krstiť Zlato Arkony 2.

Radi vás uvidíme, vy nás určite radi začujete. ;-)

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Historická detektívka na Pekelnom vrchu

Chcete si oddýchnuť od fantasy? Ja áno! :)
Historická detektívka na Pekelnom vrchu

Tak, je to tu. Ak ste počuli rovnomennú rozhlasovú hru, ktorú vlani odvysielal Slovenský rozhlas, potom viete, že som historicko-dobrodružný román tentokrát nepomiešal s fantasy, ale s mojím ďalším milovaným žánrom – detektívkou. Nový románový cyklus Stein & Barbarič, ktorý Mŕtvym na Pekelnom vrchu štartuje, bude o vyšetrovaní zločinov v habsburskej ríši na prelome 16. a 17. storočia. Pripravte sa na tradičnú detektívku okorenenú mysterióznym, konšpiračným či špionážnym thrillerom. K tomu tradične výživná akcia, meče a pušný prach, v pozadí vojna s Turkami a konflikty katolíkov a protestantov. Každý diel sa bude odohrávať v inom meste – začíname v Banskej Štiavnici, v druhej časti sa vydáme do Prahy, bude nasledovať Prešporok, Viedeň, možno prídu na rad aj Istanbul či Benátky…

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Ježiško vám donesie Diablovu pevnosť :)

Tak už jdeme do finále...
Ježiško vám donesie Diablovu pevnosť :)

Tak už jdeme do finále… Diablova pevnosť, teda Dobrodružstvá kapitána Báthoryho 3, je na ceste k vám. Vydavateľstvá Slovart a Brokilon robia všetko pre to, aby sa slovenské i české vydanie objavilo na pultoch kníhkupectiev ešte pred Vianocami, zhruba na prelome novembra a decembra. České vydanie budeme tradične krstiť na festivale Fénixcon prvý decembrový víkend v Brne. O uvedení slovenského vydania sa včas dozviete tu a na Facebooku (knižný veľtrh Bibliotéka už nestihneme, ale nevadí, sprievodný program ku krstu by sa nám do Incheby aj tak nespratal ;-D). Samozrejme, súčasťou krstov budú aj besedy, autogramiády a bohatý (ne)kultúrny program! ;-)

…a za všechno vážně dík, zas přijdem a možná i černokněžník…

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Jurij Červenak: Černoknižnik - Poveliteľ volkov ;-)

V Rusku vyšiel prvý diel Černokňažníka
Jurij Červenak: Černoknižnik - Poveliteľ volkov ;-)

Smatrite, druzja! Takto sa zo mňa stal ruský spisovateľ a z Rogana „čierny knihovník“. A do Vládcu vlkov sa dostala pekná pyramída. :-) Oprášte znalosti azbuky a vychutnajte si oficiálnu anotáciu:

„Славянские земли страдают от набегов авар – племени, пришедшего из Великой Степи. Но с ними вполне возможно было справиться, если бы не истинный повелитель авар – жестокий Жрец Темного Бога, обладатель невиданной магической силы, уже давно переставший быть просто человеком…“

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Kapitán Báthory už kľaje po slovensky

Vyšli Strážcovia Varadína
Kapitán Báthory už kľaje po slovensky

„K ďasu!“ sa dnes zmenilo na „Do šľaka!“ :-) Vo vydavateľstve Slovart vyšiel prvý diel Dobrodružstiev kapitána Báthoryho. Už ani neviem, čo k tomu dodať. Snáď len vyjadrím nádej, že si kniha aj v slovenčine nájde svojich čitateľov, a že ich bude dosť na to, aby vyšiel v originálnom znení aj diel druhý, ktorý práve v týchto dňoch viac-menej usilovne dokončujem. Takže, v mene Božom, hurá do kníhkupectiev. ;-)

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Krst ZLATA ARKONY a trailer na knihu!

V rámci krstu vyhodnotíme súťaž Napíš si svojho Rogana!
Krst ZLATA ARKONY a trailer na knihu!

Juraj Červenák a vydavateľstvá Artis Omnis a Brokilon vás pozývajú na spoločný megakrst slovenského i českého vydania fantasy románu ČIERNY ROGAN: ZLATO ARKONY 1, ktorým pokračujú dobrodružstvá černokňažníka Rogana a jeho vlčieho spoločníka Goryvlada.

Krst prebehne vo Fandom salóniku na podujatí Istrocon / Parcon / Comics salón v bratislavskom Istropolise v sobotu 22. septembra 2012. Bude mu venovaná druhá polovica dvojhodinového programu, v rámci ktorého o 13:00 prebehne krst antológie slovenskej fantasy ČAS HRDINOV (v ktorej Rogan a Goryvlad takisto vystupujú vďaka novele Vierozvestci) a o 14:00 potom privítame prvú časť dvojdielneho Zlata Arkony.

Okrem samotného uvedenia románu prebehne i vyhodnotenie literárnej súťaže NAPÍŠ SI SVOJHO ROGANA.

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Krstíme DIABLOVU PEVNOSŤ i ĎÁBLOVU PEVNOST! ;-)

V Bratislave a Brne...
Krstíme DIABLOVU PEVNOSŤ i ĎÁBLOVU PEVNOST! ;-)

Srdečne všetkých priaznivcov i náhodných okoloidúcich pozývam na uvedenie slovenského i českého vydania Dobrodružstiev kapitána Báthoryho 3 do predaja.

Krst slovenskej Diablovej pevnosti (vydavateľstvo Slovart) sa uskutoční v stredu 30. novembra o 17.00 v kníh­kupectve Panta Rhei na Poštovej ulici v Bratislave. Podujatie začne PRED kníhkupectvom. Súčasťou programu bude totiž živá ukážka protitureckých bojov. O duel uhorského a osmanského bojovníka (možno príde Báthory osobne) sa postarajú členovia šermiarskych skupín „Balassova jednotka hajdúchov“ a „Templári z hradu Bagras“. Očakávajte bohaté dobové kostýmy, zbrane a rinčanie ocele. Kto prežije súboj ;-), je srdečne pozvaný dovnútra, kde už bude pódium patriť moderátorovi Dadovi Nagyovi. Samozrejmou súčasťou podujatia je aj beseda a autogramiáda.

Krst českej Ďáblovy pevnosti (vydavateľstvo Brokilon) sa uskutoční na podujatí FénixCon v sobotu 3. decembra na pravé poludnie v bare hotela Slovan, Lidická 23, Brno. Moderuje a krstný drink nalieva Zdeněk Šaman Zachodil, vzápätí sa uskutoční autogramiáda. Príďte všetci, čo máte nohy. Ostatní sa dajte doviezť! ;-)

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Literárna súťaž: NAPÍŠ SI SVOJHO ROGANA!

Konečne je tu! :)
Literárna súťaž: NAPÍŠ SI SVOJHO ROGANA!

Čítal si Černokňažníka a myslíš si, že príbeh o Roganovi a Goryvladovi dokážeš napísať rovnako dobre, ba lepšie ako Juraj Červenák? Môžeš to skúsiť. Autor a vydavateľstvá Artis Omnis a Brokilon ti ponúkajú možnosť podieľať sa na nových knižných príbehoch o Čiernom Roganovi, ktoré začnú vychádzať na jeseň 2012.

Stačí napísať poviedku alebo novelu, v ktorej budú vystupovať černokňažník Rogan a jeho vlčí spoločník Goryvlad a dej sa bude odohrávať v slovanskom prostredí krátko po roku 800. Poňatie je výhradne na tebe – môže to byť temná, až hororová fantasy, viac historický príbeh alebo humornejšia verzia. Rozsah je maximálne 30 normostrán (54 000 znakov vrátane medzier). Texty môžu byť v slovenčine alebo češtine. Termín, dokedy môžeš poviedky zasielať: 30. jún 2012.

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Napísal(a) si si svojho Rogana?

Tak ťa isto zaujíma, kedy vyhlásime výsledky! :)
Napísal(a) si si svojho Rogana?

Do literárnej súťaže Napíš si svojho Rogana, v ktorej čitatelia Černokňažníka a nového cyklu Čierny Rogan dostali príležitosť vytvoriť vlastné príbehy o Roganovi a Goryvladovi, došlo celkovo 32 príspevkov. Z toho jedna poviedka nespĺňala kritériá, pretože sa neodohrávala v danom svete – napriek tomu 10-ročnej Veronike Tomkovej, ktorá si príbeh Vlky v magickom lese aj sama ilustrovala, držíme palce v ďalšej tvorbe. Kamil Bernášek poslal báseň Bitva na Kančí hoře, takže celkovo tu máme 30 súťažných poviedok a jeden kusisko hrdinskej poézie. Prvou poviedkou, ktorá na mail rogan@rogan.sk dorazila, bola Noční můra Jiřího Svobodu. Naopak, poslednou je Klietka Martina Hatalu – prišla 30. júna o 23:43, teda štvrťhodinku pred uzávierkou. Dvaja autori, Ján Ábel a Richard Bača, sa pochlapili, a poslali po dve poviedky. Naopak, jedna poviedka je od autorskej dvojice, konkrétne Člověk člověku vlkem od Jana a Radima Červenkových. Z tridsiatich textov iba štyri napísali ženy, zvyšok je chlapská jazda (haló, baby!). Dvadsaťtri poviedok je v slovenčine, sedem v češtine (haló, bratia!). Tak, a tu je abecedný zoznam príspevkov (pokiaľ ste náhodou poslali poviedku a v zozname nie ste, ozvite sa na vyššie uvedený mail):

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Napíš si svojho Rogana - druhé kolo!

Nestihli ste poslať poviedku do našej literárnej súťaže? Ešte máte možnosť!
Napíš si svojho Rogana - druhé kolo!

Napíš poviedku alebo novelu, v ktorej budú vystupovať černokňažník Rogan a jeho vlčí spoločník Goryvlad a dej sa bude odohrávať v slovanskom prostredí krátko po roku 800. Poňatie je výhradne na tebe – môže to byť temná, až hororová fantasy, viac historický príbeh alebo humornejšia verzia. Rozsah je maximálne 30 normostrán (54 000 znakov vrátane medzier). Texty môžu byť v slovenčine alebo češtine. Termín, dokedy môžeš poviedky zasielať: 31. december 2012.

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Novinky na webe

...konkrétne na tomtok... :)
Novinky na webe

Po malej rekonštrukcii webu (vďaka, Rasťo Weber) už v diskusiách nemusíte zadávať overovacie kódy. Dúfajme, že prežijeme bez útoku nepriateľských agentov Matrixu. Druhá, podstatnejšia zmena: aby stránka poskytovala neustále čerstvé informácie, „filmový denníček“ sa zmenil na „autorov denníček“. To znamená, že v ňom budete pravidelne a výdatne informovaní o tom, čo práve píšem, na akých akciách sa ukážem, čo som zaujímavé videl a čítal, kde som čo uverejnil a pod. Na Facebooku tieto info uverejňujem takmer denne, ale nie všetci sú na Facebooku, všakáno? :) No a k tým aktualitkám tuto v stĺpci vľavo sa môžete vyjadrovať aj v komentároch.

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Novinky: Conovanie, conanovanie, telka, druhý Černokňažník, druhý Báthory...

Letné hlivenie skončilo, treba sa pustiť do práce! ;-)
Novinky: Conovanie, conanovanie, telka, druhý Černokňažník, druhý Báthory...

Mám toho pre vás neúrekom: vychádza reedícia posledného z mojich troch Conanov, blíži sa dvojka slovenského Černokňažníka, v plnom prúde sú prípravy na vydanie Dobrodružstiev kapitána Báthoryho 2, no a ukážem sa nielen na dvoch conoch, ale dokonca ma točila aj telka. A teraz podrobnejšie…

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Novinky: Kámen a krev na dosah, Mišo Ivan je borec, pokrstíme Varadín...

Koniec mája bude hustý! ;-)
Novinky: Kámen a krev na dosah, Mišo Ivan je borec, pokrstíme Varadín...

Mišo Ivan získal Cenu Akadémie SFFH v kategórii najlepší český/slovenský výtvarník a bol z toho v takej dobrej nálade, že nás zásobil novými wallpapermi. Poviedková zbierka Kámen a krev vychádza 26. mája! O deň skôr, teda 25. mája, pokrstíme slovenské vydanie Strážcov Varadína. A teraz podrobnejšie…

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Ožívajú Legendy Zlatého mesta

Kúpou podporíte výukový projekt Živá učebnica...
Ožívajú Legendy Zlatého mesta

Moja doposiaľ najkrajšia kniha obsahuje päť fantasy/rozpráv­kových poviedok z histórie Banskej Štiavnice. Stálych čitateľov príbehy neprekvapia, je to tak trochu „úvod do Červenáka pre druhý stupeň ZŠ“ (bronzová doba, Slovania, stredovek, Turci…). Kniha je však bohato ilustrovaná (autorom kresieb i malieb je Riki Watzka), má honosnú väzbu a štýlový prebal. Proste ozdoba vašej knihovničky. Než sa kniha dostane do bežnej knižnej distribúcie, môžete si ju objednávať na http://www.daphne.sk/. Cena je 15,–€ plus poštovné, čo sa môže zdať trochu viac, ale tieto peniaze budú využité pre financovanie projektu Živá učebnica v Banskej Štiavnici, takže týmto nákupom podporíte dobrú vec.

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: 1. miesto - Ivana Molnárová-Dubcová

Písačky s Jarošom: 1. miesto - Ivana Molnárová-Dubcová

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku, aké problémy priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. Na 1. mieste sa umiestnila Ivana Molnárová-Dubcová. Tu je jeho poviedka:

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: 2. miesto - Mário Zeumer

Písačky s Jarošom: 2. miesto - Mário Zeumer

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku, aké problémy priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. Na 2. mieste sa umiestnil Mário Zeumer. Tu je jeho poviedka:

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: 3. miesto - Markéta Hrdličková

Písačky s Jarošom: 3. miesto - Markéta Hrdličková

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku, aké problémy priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. Na 3. mieste sa umiestnila Markéta Hrdličková. Tu je jej poviedka:

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: Andrea Kasardová

Písačky s Jarošom: Andrea Kasardová

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku na tému, aké okolnosti priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. Andrea Kasardová poslala klasický detektívny prípad, v ktorom dôležitú úlohu zohráva Barbaričova posadnutosť navoňanými vreckovkami.

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: Anna Říhová

Písačky s Jarošom: Anna Říhová

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku na tému, aké okolnosti priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. Autorom tohto príspevku je Anna Říhová.

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: Autor bez mena :)

Písačky s Jarošom: Autor bez mena :)

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku na tému, aké okolnosti priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. Táto poviedka prišla mimo súťaže, ale je zručne napísaná a plná zábavných nápadov. Autor si želal zostať v anonymite, a vzhľadom na text je to aj celkom pochopiteľné. ;-)

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: Marián Kuropčák

Písačky s Jarošom: Marián Kuropčák

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku na tému, aké okolnosti priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. Marián Kuropčák poslal poviedku, ktorá má všetko, čo príbeh z východného Slovenska potrebuje: lásku, pálenku aj krčmovú bitku. Nie nevyhnutne v tomto poradí. :)

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: Michal Brat

Písačky s Jarošom: Michal Brat

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku na tému, aké okolnosti priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. Michal Brat skoro dvojnásobne prešvihol rozsah, takže musel byť „diskvalifikovaný“ zo súboja o medailové priečky, ale jeho poviedka rozhodne stojí za pozornosť:

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: Peter Hlinický

Písačky s Jarošom: Peter Hlinický

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku na tému, aké okolnosti priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. V poviedke Petra Hlinického sa seržantovi takmer stalo osudným, že sa pustil do súboja so Steinom a Barbaričom. Ale čo mal robiť, keď tí dvaja boli únoscovia a kupliari? Alebo to bolo všetko úplne inak?

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: Peter Vodička

Písačky s Jarošom: Peter Vodička

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku na tému, aké okolnosti priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. Príbeh Petra Vodičku vás zavedie do dobovej Prahy a nie je v ňom núdza o známe osobnosti.

Pokračovanie článku / Diskusia ()

Písačky s Jarošom: Zuzana Šubová

Písačky s Jarošom: Zuzana Šubová

V literárnej súťaži Červenákove písačky zábavné, usporiadanej vydavateľstvom Slovart a kníhkupectvom Martinus pri príležitosti vydania siedmej knihy prípadov kapitána Steina a notára Barbariča Anjel v podsvetí, mali účastníci za úlohu nadviazať na krátky úvod a vymyslieť minipoviedku na tému, aké okolnosti priviedli seržanta Bohdana Jaroša do väzenia. Zuzana Šubová nedodržala rozsah, takže sa neumiestnila na priečkach víťazov, ale jej poviedka rozhodne patrí k najlepším. Reálie príbehu jasne prezrádzajú, že Zuzka má medicínske vzdelanie a vie aj nemálo o dobovom liečiteľstve.

Pokračovanie článku / Diskusia ()